Категорії
Блоки будівельні застосовуються під час будівництва будь-яких будівель: житлових, офісних або виробничих. Сучасні будівельні блоки представлені на ринку у великій кількості. Це і різноманітні види традиційної цегли та шлакоблоків, і відносно нові матеріали такі як газоблоки – вони ж газобетонні. Матеріал користується популярністю недарма. Насамперед це найвища міцність серед усіляких стінових матеріалів. Відмінні показники заощадження тепла навіть без додаткових утеплювачів. Це найкращий вибір для будівництва зовнішніх стін будинку. Будівельний матеріал є штучним, тому його продаж здійснюється за кількістю. Завдяки простоті виробництва вартість матеріалів доступна.

Цегла проста і звичний тип будівельних блоків. Зазвичай у будівництві застосовується силікатна або керамічна, вона ж рядова, цегла. Обидва типи відрізняються, насамперед, екологічністю, високою міцністю, хорошими тепло- та звукоізолюючими властивостями. Основною відмінністю між ними є те, що силікатна цегла, оскільки може виготовлятися із застосуванням різних добавок, має відносну різноманітність забарвлень і виглядає краще. Але одночасно з цим він має і недоліки - це знижена вологостійкість і жаростійкість. Тому його в основному застосовують для зведення зовнішніх несучих стін і не більше. Він не підходить для кладки фундаменту, водостоків, печей та димарів. У цих сферах свою роль відіграє рядова цегла.

Шлакоблоком зараз вже прийнято називати не лише блоки з власне відходів металургії — шлаку, а й будь-які будівельні блоки, виготовлені методом вібропресування з бетонного розчину. Наповнювачем може бути різноманітний матеріал. Це і бита цегла, застиглий цемент або навіть скло, а також інші матеріали, що не є відходами, такі як щебінь або гранітний відсів. Головною перевагою цих блоків є бюджетність. Шлакоблоки відносно дешеві, тому що виготовляються з відходів. Їх навіть можна виготовляти в домашніх умовах, чого явно не вийде з цеглою.

Газоблоки виготовляються з бетону, на стадії замішування додаються спеціальні компоненти – газоутворювачі. За рахунок цього готовий блок має пористу структуру. У порівнянні з бетоном він набагато легший. Головна перевага газобетону у виробництві це його економічність. У будівництві ж він цінуватиметься за не високу ціну і простоту в роботі. Блоки легкі легко обробляються неспеціалізованим інструментом. За рахунок цього їм легше надати незвичайну форму, ніж навіть цеглині.

Пазогребневі плити – це найлегший варіант серед будівельних блоків. У їх основі гіпсовий розчин. Тому це найкращий варіант для швидкого монтажу внутрішніх стін та перегородок. Цей матеріал рідко використовують для будівництва зовнішніх стін.